1394-08-30

مجتبی به سینماحقیقت می‌آید!

محمدحسن دامن‌زن با جدیدترین فیلم مستندش «مجتبی»، در بخش مسابقه ملی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه فیلم مستند بلند «مجتبی» که تولید سال 1394 است و برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی می‌شود، آمده است: «مجتبی هنرپيشه تئاتر هست که با اجرای نمايش عروسکی در مهدکودک‌ها و جشن‌ها و مهمانی‌ها، زندگی خود را اداره می‌کند؛ اما همسر و فرزند او درصدد رفتن به خارج از کشور هستند و شاگردش نیز خواهان مدرن‌تر شدن وسايل صوتی و نوری هست. او بين انتخاب نمايش سنتی عروسکی و استفاده از نور و صدا و موسيقی مردد است و از طرف ديگر همسر و فرزندش هم در تدارک مهاجرت هستند و باعث اضطراب و ناراحتی‌اش شده‌اند...»
عوامل تولید فیلم مستند 90 دقیقه‌ای «مجتبی» به این شرح هستند: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: محمدحسن دامن‌زن، تصویربردار: ارسطو مداحی‌گيوی، صدابردار: مرتضی مظفری، صداگذار و میکس: آرش اسحاقی، تدوینگر: آرش زاهدی‌اصل، آهنگسار: کیوان کیارس، گوینده: مجتبی کاظمی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
محمدحسن دامن‌زن متولد سال 1342 در تهران و دارای مدرک کارشناسی سينما است. در پرونده‌ی فیلمسازی او، ساخت مستندهای گلن، طرقه، دختر فرمانفرما و زنجموره به چشم می‌خورد. وی در گذشته جايزه بهترين فيلم مستند نیمه‌بلند دومين دوره جشنواره سينماحقيقت را برای ساخت مستند «طرقه» بدست آورده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت