1394-08-30

رضا فرهمند با دو فیلم مستند «قربانی» و «آزادی» در سینماحقیقت

رضا فرهمند با دو فیلم مستند «قربانی» و «آزادی»، در دو بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه‌بلند و بلند نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» حضور دارد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در مستند 42 دقیقه‌ای «قربانی» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، محيط‌بان محکوم به اعدام در تقابل با محيط‌بانی که به دست شکارچی از بين رفته است، قرار می‌گیرد.
مستند 84 دقیقه‌ای «آزادی» به تهیه‌کنندگی حسین افشار هم روایت پرندگان مهاجری است که در ابتدای فصل پاييز، از سيبری و نقاط دوردست به ايران و استان مازندران مهاجرت می‌کنند.
فرهمند مستند «قربانی» را با همکاری کیومرث محمد‌چناری و مستند «آزادی» را با همراهی کمیل سهیلی کارگردانی کرده است.
رضا فرهمند متولد سال 1357 در شهر بیرجند و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کشاورزی است. در پرونده فیلمسازی او، آثاری چون خيابان خانه من است، شير+زاد، اتاق صعود، تجریش، پرسوک، لطفاً بوق بزنيد، ساحل به ساحل و... به چشم می‌خورد.
وی با فیلم مستند «لطفاً بوق بزنید» برنده دو تندیس فیروزه‌ای هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده بود.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی (ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت