1394-09-06

هیچکاک و تروفو به سینماحقیقت می‌آیند بزرگ‌ترین درس سینما در جشنواره سینماحقیقت!

فیلم مستند بلند «هیچکاک/ تروفو» تولید سال 2015 کشورهای آمریکا و فرانسه به کارگردانی کنت جونز، در بخش مستند- پرتره‌ی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» روی پرده می‌رود.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه‌ی این فیلم مستند 90 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی اولیور مایل و چارلز کوهن آمده است: «در سال 1962 آلفرد هیچکاک و فرانسوا تروفو برای بررسی اسرار پشت صحنه در سینما، خودشان را به مدت یک هفته دور از هالیوود حبس کردند. پایه اصلی ثبت و ضبط این جلسه برای نگارش کتاب افسانه‌ای «هیچکاک/ تروفو» مورد استفاده قرار گرفت و فیلم مستند این رویارویی هم به بزرگ‌ترین درس سینما در تمام دوران بدل شد...»
مستند بلند «هیچکاک/ تروفو» در بخش رسمی جشنواره کن 2015 به نمایش درآمده است و منتخب جشنواره‌های سن‌سباستین اسپانیا، تورنتو کانادا و شیکاگو آمریکا هم بوده است.
کنت جونز از سال 2007 به حرفه‌ی مستندسازی روی آورده است و در کارنامه‌ی فیلمسازی‌اش، ساخت مستندهای مردی در سایه و نامه‌ای به الیا (مستندی درباره‌ی «الیا کازان» که در دوره‌های پیشین جشنواره سینماحقیقت پخش شده است) نیز دیده می شود.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت