1394-09-13

سمفونی شب‌های تهران در سینماحقیقت نواخته می‌شود!

سیاهی- روشن شب‌های تهران در فیلم مستند «شبانکاران» به رؤیت مخاطبان نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیت درخواهد آمد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، امیرمحمد خوارزمی کارگردان مستند «شبانکاران» درباره‌ی این اثر مستند که برای اولین بار در جشنواره سینماحقیقت رونمایی می‌شود، اظهار داشت: این فیلم از غروب خورشید تا سپیده صبح، افرادی که به واسطه شغلشان در شهر تهران مشغول فعالیت هستند را به تصویر می‌کشد و بعبارتی این مستند از ژانر سمفونی شهری است!
خوارزمی خاطرنشان کرد: لوکیشن‌های شرکت ایران خودرو، راه آهن، بیمارستان‌ها، فرودگاه و... از جمله مکان‌هایی بود که طی 20 شب تصویربرداری در این مستند به ثبت رسیده است.
عوامل تولید مستند نیمه‌بلند «شبانکاران» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده، عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: امیرمحمد خوارزمی/ مدیر تصویربرداری: صادق زنگنه/ دستیار کارگردان: سعیده یداللهی/ صدابردار: مهدی معظمیان/ تدوینگران: مهدی معظمیان و امیرمحمد خوارزمی/ عکاس: روناک سلطانی و سعیده یداللهی.
امیرمحمد خوارزمی ساخت مستندهای «پژواک سرزمین من»، «خون‌ها و ریشه‌ها»، «نقطه سر خط»، «زهر در گلستان»، «واکنش سرد» را در کارنامه کارگردانی خود به ثبت رسانده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی (ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت