1394-09-14

جایزه شبکه مستند سیما به «بهترین فیلم» جایزه شهید آوینی تاجیک: شهید آوینی نماد سینمای مسئولیت‌پذیر است

جایزه بهترین فیلم در بخش «شهید آوینی» نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» توسط شبکه مستند سیما اهدا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، جایزه «شهید آوینی» ویژه‌ی نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند حوزه‌ی مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که بعنوان بخش‌ ویژه جشنواره سینماحقیقت برگزار می‌شود. امسال این رویداد فرهنگی- هنری از کیفیت بالایی برخوردارست و 31 فیلم مستند ایرانی و خارجی در این بخش به رقابت با هم خواهند پرداخت.
جایزه بین‌المللی شهید آوینی، از هیات داوری مجزایی برخوردارست و جایزه‌ی برگزیدگان این بخش هم تندیس جایزه شهید آوینی، دیپلم افتخار و مبلغ 120، 100، 80 میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم مستند بلند، نیمه‌بلند و کوتاه برگزیده‌ی هیات داوری است که در آیین پایانی جشنواره، به برگزیدگان اهدا خواهد شد. جایزه بهترین فیلم این بخش نیز به میزان 120 میلیون ریال توسط شبکه مستند سیما اهدا خواهد شد.
در این ارتباط، امیر تاجیک مدیر شبکه مستند سیما طی سخنانی اظهار داشت: «شهید آوینی نماد سینمای مسئولیت‌پذیر است و جایزه شهید آوینی می‌تواند در جهت تبیین اندیشه و افکار شهید اهل قلم، مؤثر و جریان‌ساز باشد.»
وی ادامه داد: «سینمای مستند چون بی‌واسطه با واقعیت مواجه است، اگر با حقیقت همراه شود، به سینمای متعهد و ماندگار بدل خواهد شد.»
تاجیک در پایان گفت: «شبکه مستند تلاش دارد با همراهی تمامی مستندسازان و تعامل یا سازمان‌های مرتبط، از ظرفیت این سینما برای رشد و تعالی ایران اسلامی بهره ببرد.»
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» و ششمین دوره جایزه بین‌المللی شهید آوینی را طی روزهای 22 تا 28 آذرماه 1394 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت