1394-10-19

برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره سینماحقیقت: مشکل پخش سینماها را برطرف کنید

برنده جایزه ویژه هیات داوران نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت معتقد است که مسئولان جشنواره با حل مشکل پخش فیلم در دو سینمای فلسطین و سپیده، می‌توانند برگزاری این رویداد را به استانداردهای جشنواره‌های جهانی نزدیک‌تر کنند تا فیلمسازان و مخاطبان جشنواره هم راضی‌تر باشند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هانیه یوسفیان که با مستند «پدر، مادر، علی، رضا و من» موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه ملی جشنواره شد، در گفتگویی اظهار داشت: «پیش‌بینی نمی‌کردم که بتوانم این جایزه را دریافت کنم. از نظر من جایزه ویژه هیات داوران بعد از تندیس بهترین فیلم، دومین جایزه مهم جشنواره سینماحقیقت است، چرا که می‌دانم فیلمم توانسته نظر هیات داوران را به خود جلب کند و به همین خاطر این جایزه ارزش زیادی برایم دارد.»
او درباره نحوه برگزاری نهمین دوره جشنواره سینماحقیقت هم عنوان کرد: «برگزاری جشنواره روند مطلوبی داشت و تنها مشکل، کیفیت پخش فیلم‌ها در سینماها بود. اگر کیفیت پخش آثار بالاتر برود، هم مخاطبان راضی‌تر می‌شوند و هم فیلمسازان. چند سال است این مشکل در دو سینمای سپیده و فلسطین وجود دارد و با رفع آن، قطعاً به استانداردهای جشنواره‌های معتبر نزدیک‌تر می‌شویم.»
یوسفیان تصریح کرد: «مشکل پخش فیلم در این سینماها، مساله قابل حلی است! بسیاری از مخاطبان سینما سپیده را حذف می‌کنند و ترجیح می‌دهند فیلمی در این سینما نبینند؛ چرا که مشکل پخش در سینما سپیده نمود بیشتری دارد.»
مستند «پدر، مادر، علی، رضا و من» درباره‌ی پدری است که به دلیل بیماری آلزایمر، هیچ چیز را به یاد نمی‌آورد و می‌خواهد به تنها آرزویش که رسیدن به شهر کودکی‌هایش است برسد.
تدوین این مستند بر عهده بهمن کیارستمی بوده است. همچنین دانیال جلالی (صداگذار)، عماد رسولی (موسیقی)، محمود رحمانی (مشاور پروژه)، مجید یوسف‌زاده (تیتراژ) و طاها ذاکر امور مربوط به گرافیک این اثر را بر عهده داشتند.
مستند «پدر، مادر، علی، رضا و من» در اولین روز از برنامه مرور آثار برگزیده نهمین جشنواره سینماحقیقت، شنبه 19 دی ماه، ساعت 17 در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵ روی پرده می‌رود.

بازگشت