1394-11-12

مرور و بررسی آثار انیمیشن «کارل زمان» در سالن سینماحقیقت

در دومین برنامه‌ی گفتگو و نمایش فیلم انیمیشن که با عنوان «رویاهای رنگی» در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار می‌شود، منتخبی از آثار «کارل زمان» به نمایش درمی‌آید.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این برنامه از ساعت 17 عصر چهارشنبه (14 بهمن 94) و با حضور «امیرمحمد دهستانی» انیماتور و مدرس دانشگاه برگزار خواهد شد تا انیمیشن‌های «کارل زمان» به نمایش درآمده و مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
دهستانی درباره‌ی کارل زمان و آثارش می‌گوید: «کشورهای اروپای شرقی و در میان آنها جمهوری چک از سنت دیرینه و قدرتمندی در هنر انیمیشن برخوردارند و هنرمندان عرصه انیمیشن عروسکی این کشور توانسته‌اند تعادل زیبایی میان ایجاد جذابیت برای مخاطبان کودک و نوجوان و عامه تماشاگران و خلق هنری پیش‌رو بر قرار کنند. از میان این هنرمندان «کارل زمان» از جایگاهی خاص و برجسته برخوردار است. زمان با الهام از «ژرژ مه‌لی‌یس» و «ژول ورن» و همچنین سنت‌های دیرپای هنر اروپا، هنر اسلامی و حتی مینیاتورهای ایرانی و تسلط کامل بر تکنیک‌های هنرهای تجسمی و سینما، موفق به خلق آثاری ویژه و منحصر به فرد در تاریخ سینما و انیمیشن شده است. با این وجود، زمان و آثارش در میان دوستداران هنر انیمیشن در ایران کمتر شناخته شده‌اند که این نشست تخصصی، تلاشی برای شناخت بیشتر این هنرمند بزرگ فقید و آثارش است.»
گفتنی است که عموم علاقمندان سینمای انیمیشن جهت شرکت در برنامه «رویاهای رنگی» می‌توانند از ساعت 17 عصر چهارشنبه (14 بهمن 94) به سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.
مجموعه برنامه «رویاهای رنگی» هر 15 روز یکبار، با مدیریت و نقد و تحلیل یکی از بزرگان سینمای انیمیشن، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار می‌شود.

بازگشت