1394-11-21

تقدیر از کتاب «شکل‌شناسی و گونه‌شناسی فیلم مستند» دکتر ضابطی‌جهرمی در جایزه کتاب سال

در سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران که با حضور اصحاب فرهنگ و دانش و اهل قلم، در تالار وحدت برگزار شد، از کتاب «شکل‌شناسی و گونه‌شناسی فیلم مستند» تالیف استاد دکتر احمد ضابطی‌جهرمی تقدیر شد.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، این برای اولین بار است که یک کتاب تالیفی سینمای مستند شایسته تقدیر در جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی می‌شود.

رونمایی از کتاب «شکل‌شناسی و گونه‌شناسی فیلم مستند» با حضور دکتر ضابطی‌جهرمی در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» صورت گرفت و با توجه به استقبال گسترده دانشجویان و علاقمندان سینمای مستند، این کتاب در مدت زمان کوتاهی به چاپ دوم رسید. این کتاب بخش عمده‌ای از مباحث مربوط به طرح نظریه‌ای در باب «شناخت فیلم مستند» را دربر می‌گیرد.

گفتنی است: کتاب «شکل‌شناسی و گونه‌شناسی فیلم مستند» تالیف دکتر احمد ضابطی‌جهرمی، از سوی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و نشر رونق، در ۳۲۸ صفحه مشتمل بر ده بخش با تمرکز بر موضوعاتی چون: چشم‌انداز نظری، مستندشناسی، گفتمان شکل و ساختار در سینمای مستند، شیوه‌شناسی و بازنمایی واقعیت در سینمای مستند، سبک‌های کهن و نوین سینمای مستند، مستندهای دورگه، محتوا و پژوهش در سینمای مستند، مقدمه‌سازی برای فیلم مستند، انسان‌شناسی تصویری و سینمای مستند و... به چاپ رسیده است.
بازگشت