1394-12-11

مرور و بررسی آثار انیمیشن «اوسامو تزوکا» در سالن سینماحقیقت

در چهارمین برنامه‌ی گفتگو و نمایش فیلم انیمیشن که با عنوان «رویاهای رنگی» در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار می‌شود، منتخبی از آثار «اوسامو تزوکا» به نمایش درمی‌آید.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این برنامه از ساعت 17 عصر چهارشنبه (12 اسفند 94) در سالن نمایش این «مرکز» برگزار خواهد شد تا انیمیشن‌های «اوسامو تزوکا» روی پرده رفته و با حضور «بهاره جابری» مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
اوسامو تزوکا (۱۹۲۸-۱۹۸۹) که در کشور زادگاهش ژاپن به عنوان پدر انیمه‌ی تلویزیونی شناخته می‌شود، با نوآوری‌ها و تلاش بی‌وقفه‌اش در عرصه کمیک استریپ و انیمیشن، نقش کلیدی در شکل‌گیری سبکی تازه که امروزه با عنوان انیمه و مانگا در جهان شناخته شده است، ایفا نموده و به این خاطر، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان ملی در ژاپن مورد احترام و توجه است. با این وجود زندگی هنری وی تنها به ساخت انیمیشن و مانگاهای عامه‌پسند ختم نشد و روحیه نوجوی او در طی سال‌های پُربار زندگیش، کارنامه درخشانی از آثار تجربه‌گرا در زمینه‌ی هنر انیمیشن و دیگر هنرهای تجسمی بر جای گذاشته است.
گفتنی است که عموم علاقمندان سینمای انیمیشن جهت شرکت در برنامه «رویاهای رنگی» می‌توانند از ساعت 17 عصر چهارشنبه (12 اسفند 94) به سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.
مجموعه برنامه «رویاهای رنگی» هر 15 روز یکبار، با مدیریت و نقد و تحلیل یکی از هنرمندان سینمای انیمیشن، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار می‌شود.

بازگشت