1395-01-31

مراسم یادبود استاد «منوچهر ستوده» در سالن «سینماحقیقت» برگزار می‌شود

عصر چهارشنبه (اول اردیبهشت 95) مراسم یادبود استاد «منوچهر ستوده» با نمایش فیلم مستند «خون است دلم برای ایران» (ساخته سیدجواد میرهاشمی) و سخنرانی جمعی از فرهیختگان حوزه‌ی فرهنگ و هنر، در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این برنامه از ساعت 17:30 عصر فردا (چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه) و با نی‌نوازی «حامد قنبری» در سالن سینماحقیقت این «مرکز» آغاز خواهد شد و سپس دکتر «مسعود گلزاری» مورخ و همسفر زنده‌یاد دکتر منوچهر ستوده در سفر از آستارا به استرآباد، سخنرانی خواهد کرد.
بر پایه‌ی این گزارش، خانم زینب پیری (پژوهشگر تاریخ) از دیگر میهمانان این برنامه است که پس از نمایش فیلم مستند «خون است دلم برای ایران» ساخته سیدجواد میرهاشمی، به ذکر سخنانی خواهد پرداخت.
آخرین سخنران این مراسم هم «اُرُد عطارپور» تهیه‌کننده و کارگردان سینمای مستند است که درباره‌ی «مستند پُرتره» و لزوم پرداختن به آن سخنرانی می‌کند.
دكتر «منوچهر ستوده» استاد فقید تاريخ و جغرافيا و باستان‌شناس نامدار ايرانی، از چهره‌های ماندگار سال 1385 ايران اسلامی بود كه جايزه‌ی كتاب سال ایران را برای تالیف كتاب دوجلدی «آثار تاريخی ورارود و خوارزم» به‌دست آورد و در پرونده كاری ايشان، تأليف بيش ‌از 50 كتاب و صدها مقاله نیز به چشم می‌خورد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت شرکت در این مراسم می‌توانند از ساعت 17:30 عصر چهارشنبه (اول اردیبهشت‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است. 

بازگشت