1395-02-25

نمایش و نقد فیلم مستند «اُورسن ولز صحبت می‌کند» در کانون فیلم سینماحقیقت

عصر فردا (یکشنبه 26 اردیبهشت 95) و در ششمین برنامه از دوره‌ی جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم مستند «اُورسن ولز صحبت می‌کند» ساخته‌ی «نیما قلی‌زادگان» به نمایش عمومی درآمده و با حضور «خسرو دهقان» نقد و بررسی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این برنامه که از ساعت 17 عصر یکشنبه (26 اردیبهشت) آغاز می‌شود، ابتدا فیلم مستند «اُورسن ولز صحبت می‌کند» به مدت زمان 108 دقیقه روی پرده رفته و سپس جلسه نقد و بررسی آن با حضور خسرو دهقان (منتقد پیشکسوت سینما)، ناصر صفاریان (کارشناس- مجری) و نیما قلی‌زادگان (کارگردان) برگزار خواهد شد.
این فیلم، مستندی درباره‌ی اُورسن ولز، کارگردان «همشهری کین» تحسین‌شده‌ترین فیلم تاریخ سینما در نظرسنجی‌ها است. نسخه نهایی و کامل مستند «اُورسن ولز صحبت می‌کند» برای اولین بار در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده می‌رود.
همایون اسعدیان کارگردان سینمای ایران هم راوی این فیلم مستند است.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم‌ مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (26 اردیبهشت‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: telegram.me/cinemaverite

بازگشت