1395-03-16

«آدم‌های مفید» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می‌شود

فیلم مستند «آدم‌های مفید» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «لیلا خوانساری» به نیمه‌ی راه تولید رسید.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، خوانساری با اعلام این خبر اظهار داشت: تصویربرداری بخش ابتدایی این فیلم به پایان رسیده و این روزها در حال تدارک ادامه کار در فاز دوم هستیم که امیدوارم با آماده شدن مجوزها و عوامل مورد نیاز، تصویر‌برداری از هفته آینده آغاز شود.
این مستندساز درباره‌ی موضوع این فیلم توضیح داد: مستند «آدم‌های مفید» درباره‌ی یک گروه تئاتری‌ست که علاوه بر مشاغل روزمره خود بصورت غیرانتفاعی و خیریه برای کودکان بیمار نمایش اجرا می‌کنند. این هنرمندان جوان با وجود سختی‌های متعدد به بخش ایزوله بیمارستان‌ها سر می‌زنند و بدون دریافت ریالی، نمایش‌هایی را برای شادی دل کودکان بیمار به اجرا می‌گذارند.
وی افزود: این گروه تئاتری 9 سال است که با وجود تمامی مشکلات، به کار برای کودکان بیمار ادامه می‌دهد. در جهان «تئاتر بیمارستانی» حرفه‌ای شناخته شده است و بسیار جدی گرفته می‌شود، اما در کشور ما شناخت درستی از این شیوه وجود ندارد و همین عامل موجب می‌شود این گروه نمایشی به‌رغم سال‌ها تلاش، همچنان با سختی‌های بسیار مواجه باشد.
گفتنی است که عوامل تولید فیلم مستند «آدم‌های مفید» عبارتند از: لیلا خوانساری (پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده)، محمد ورزنده (تصویربردار)، محمد علایی (صدابردار)، عرفان رضایی (مدیرتولید)، یوسف نیک‌فام (مجری طرح)، پوریا سرحدی (عکاس)، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

بازگشت