89/08/12

با حضور مستندساز فرانسوي، كارگاه تخصصي «پژوهش در مستند» در جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت» برپا مي‌گردد

كارگاه تخصصي «پژوهش در مستند» جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، با حضور «آنا آگيون» پژوهشگر و فيلمساز فرانسوي برگزار خواهدشد.

به گزارش روابط‌عمومي جشنوراه بين‌المللي سينماحقيقت، اين كارگاه از ساعت 17 تا 18 عصر سه‌شنبه 18 آبان‌ماه 1389، در سالن شماره سه سينما فلسطين برگزار خواهدشد و شركت در آن، براي عموم مستندسازان و علاقمندان سينماي مستند آزاد است.

«آنا آگيون» فيلمساز فرانسوي كه با مستند «همسايه من، قاتل من» در بخش «مسابقه بين‌الملل» چهارمين جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت نيز حضور دارد، از طرف منتقدان فرانسوي، هم به عنوان كارگرداني با ديدگاهي شاعرانه و هم در مقام مستندسازي كه به خوبي حسِ مكان‌ها و افرادي كه به آنها پرداخته را منتقل مي‌كند، مورد تحسين قرار گرفته ‌است.

از جوايز بسياري كه در كارنامه‌ي هنري وي به چشم مي‌خورد، مي‌توان به جايزه «فدريكو فليني» يونسكو، جايزه «اِمي»، جايزه «نستور آلماندروس» و ... اشاره كرد.

آگيون فارغ‌التحصيل رشته علوم انساني به زبان عربي، از «بارنارد كالج» دانشگاه كلمبياي نيويورك است.

فيلم مستند بلند او با عنوان «همسايه من، قاتل من» يكي از كمياب‌ترين مستندهايي است كه تقريباً 10 سال پس از نسل‌كشي «رواندا» ساخته شده و تجربه شجاعانه‌اي درباره آشتي و برقراري عدالت، بر اثر قانون دادگاه‌هاي «گاچاچا» به حساب مي‌آيد. اين فيلم در بخش رسمي جشنواره كن 2009 نيز حضور داشته است.

 آگيون هشت سال در هيأت تحريره و  دفتر اداري نشريات «نيويورك تايمز» و «هرالد تريبيون» در پاريس مشغول كار بوده ‌است و وقتي وارد عرصه فيلمسازي شد، به مشاغل مختلفي مانند «ويدئو گرافِر»، مديريت توليد و پس از توليد روي آورد و مدت ها با فيلمسازاني چون «ريچارد ليكاك»، «والري لالوند» و «جوديت ابيت جول» همكاري كرده‌است.

 

 

روابط‌عمومي

جشنواره بين‌المللي سينما‌حقيقت

 


بازگشت