1395-03-24

مجموعه تصویری کارگاه آشنایی با دوربین‌های HD’SLR منتشر شد

مجموعه تصویری کارگاه آشنایی با دوربین‌های HD’SLR شامل پنج دی‌وی‌دی آموزشی این ورک‌شاپ تخصصی که سال گذشته با حضور استاد «ارسطو مداحی‌گیوی» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شده بود، منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، توجه به اهمیت مقوله تصویربرداری در فیلم مستند و گرایش روزافزون مستندسازان به استفاده از دوربین‌های HD’SLR در فرایند تصویربرداری و تقویت نگرش و دقت فیلمسازان حوزه سینمای مستند، از دلایل برگزاری دوره فشرده و عملی آشنایی با دوربین‌های HD’SLR و تهیه و انتشار مجموعه‌ی تصویری این رویداد بوده است.
برپایه‌ی این گزارش، این پکیج تصویری- آموزشی شامل موارد ذیل است:
DVD1: تفاوت‌های تصویر فتوشیمیایی و دیجیتال؛ تصویر پروگرسیو و اینترلیس؛ و تفاوت‌های سی‌سی‌دی و سی‌موس
DVD2: سنسور در دوربین‌های HD’SLR؛ نسبت ابعاد؛ پارامترهای نوردهی
DVD3: انواع شاتر، شناخت و انتخاب لنز
DVD4: فیلترها؛ فشرده‌سازی و بیت‌ریت؛ اندازه سنسور و کراپ فاکتور؛ تنظیمات منوی دوربین
DVD5: مانیتور کردن؛ آشنایی با تجهیزات سبک حرکتی و پروازی
ارسطو مداحی‌گیوی مدیر فیلمبرداری سینمای ایران، ضمن شرکت در چندین کارگاه آموزشی بین‌المللی فیلمبرداری، تاکنون بیش از 30 کارگاه آموزشی در زمینه‌های فیلمبرداری، نورپردازی، عکاسی و تکنولوژی ویدئو را برگزار کرده است. چاپ ده‌ها مقاله علمی و تخصصی در نشریات معتبر، ترجمه کتاب‌های «اصول فن‌آوری دوربین ویدئو» و «کاربری فیلترها در نورپردازی»، تدریس در دانشگاه‌های تهران، هنر، صداوسیما و آزاد، از دیگر فعالیت‌ها و تجربیات این فیلمبردار است.
وی سابقه‌ی همکاری با مستندسازان مطرحی چون استاد منوچهر طیاب (دریای پارس، البرز، زاگرس و...)؛ زنده‌یاد محمدرضا مقدسیان (خیلی خیلی محرمانه)؛ منوچهر مشیری (هزار دستان امیرجاهد)؛ مجتبی میرتهماسب (شش قرن و شش سال) و... را دارد.
گفتنی است: علاقمندان جهت تهیه این پکیج آموزشی می‌توانند با واحد تحقیقات و پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (آقای جعفری- 88528317) تماس حاصل نمایند.

بازگشت