1395-04-23

در نشست مسئولان مرکز گسترش و صندوق بازنشستگی کشوری مطرح شد: ساخت فیلم‌های مستند و انیمیشن با موضوع سالمندان

در نشست مشترک مسئولان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و صندوق بازنشستگی کشوری، ساخت فیلم‌های مستند با موضوع بازنشستگان و سالمندان در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این نشست که عصر دیروز (22 تیرماه 95) با حضور آقایان سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد (مدیرعامل مرکز)، محمدرضا ترابی (معاون اداری- مالی صندوق بازنشستگی)، علیرضا قاسم‌خان (معاون پژوهشی مرکز)، نوابخش (مشاور فرهنگی و پژوهشی صندوق بازنشستگی)، مجید نیک‌روان (معاون اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی مرکز) در این «مرکز» برگزار شد، طرفین به ضرورت توجه و حمایت از سالمندان از طریق ساخت فیلم‌های مستند و انیمیشن و نمایش این آثار در محافل عمومی تاکید کردند.
در این نشست، طباطبایی‌نژاد اعلام کرد: جامعه امروز ایران به سمت کهنسالی در حرکت است و به همین دلیل، توجه به موضوع سالمندان و بازنشستگی بهتر از هر دوره دیگری می‌تواند در فیلم‌های مستند و انیمیشن نمود پیدا کند.
وی افزود: همه این تلاش‌ها در جهت تغییر تعریف بازنشستگی به یک مشاور آگاه و کارآفرین حرفه‌ای است که می‌تواند منشاء خدمات زیادی در جامعه شود.
طباطبایی تصریح کرد: این مرکز در همکاری و مشارکت با صندوق بازنشستگی کشوری در دو حوزه، امکان فعالیت و خدمت به جامعه سالمندان کشور دارد: 1) تولید مجموعه فیلم‌های مستند و انیمیشن با موضوع سالمندان، با این توضیح که موضوعات مبتلابه سالمندان از طرف کارشناسان صندوق بازنشستگی ارائه شده و مرکز بر اجرای پروژه‌ها نظارت کند. 2) نمایش ویژه و تقدیر از فیلم‌های مستند با موضوع سالمندی و بازنشستگی، در بخش ویژه جشنواره سینماحقیقت
معاون اداری- مالی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست اعلام کرد: سینمای مستند می‌تواند به بازنشستگانی که همه‌ی آنها 30 سال به کشور خدمت کرده‌اند، کمک کند و نگاه جامعه را به آنها تغییر دهد.
ترابی افزود: امروزه مشکل اصلی کشور سالمندان هستند که باید فکری به حال آنان کرد. ما امیدواریم در جلسه‌ای مشترک با حضور مستندسازان شرکت کنیم تا به کمک هم در تغییر نگاه به بازنشستگی و سالمندی نزد خانواده‌ها اقدام کنیم.
وی در پایان گفت: البته ما مطلقاً قصد نداریم که راجع به بازنشستگان مستقیماً فیلم بسازیم. بحث سالمندی باید در این آثار موضوعیت داشته باشد و کرامت بازنشسته و فعالیت و تاثیر او دیده شود.
گفتنی است که در پایان این نشست، مقرر شد تا پیش‌نویس مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با صندوق بازنشستگی کشوری تهیه شده و طرفین در آینده‌ی نزدیک، نسبت به آغاز همکاری مشترک اقدام نمایند.

بازگشت