1395-05-17

رونمایی از «جزایر وحش» در ایستگاه دهم سینماحقیقت!

فیلم مستند بلند «جزایر وحش» از محصولات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سیدحسین صافی» پس از طی آخرین مراحل فنی تولید، تحویل دبیرخانه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده تا در این رویداد بزرگ سینمای مستند ایران رونمایی شود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم مستند سفری به جزایر خالی از سکنه استان بوشهر دارد، به قصد دیدن لاک‌پشت‌های بزرگ دریایی و صدها هزار پرندگان مختلف که برای زادآوری به این جزایر می‌آیند...
سیدحسین صافی یکی از بهترین و موفق‌ترین مستندسازان گونه‌ی زیست‌محیطی و حیات‌وحش ایران است که بویژه در پهنه‌ی جنوب کشور و سواحل خلیج فارس و دریای عمان، به ثبت و ضبط فرهنگ بومی و فولکلوریک، جغرافیای محیطی و گونه‌های زیستی خشکی و دریایی و جانوری این منطقه پرداخته است.
جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در ششمین دوره برپایی خود (1391)، از این مستندساز پیشکسوت بوشهری تجلیل کرده بود.
از جمله آثار صافی می‌توان به مستندهای سیراف، صحرای زنده، میمند، حلزون‌ها، در حاشیه جنگل، مانگروها، گیاهان مناطق خشک و شور، دریاچه طشک، نیمه روشن، گنــــو، ساحل، دگردیسی و... اشاره کرد.
عوامل تولید مستند 73 دقیقه‌ای «جزایر وحش» به این شرح هستند: پژوهشگر، نویسنده، تصویربردار، صدابردار، تدوینگر، کارگردان و تهیه‌کننده: سیدحسین صافی؛ صداگذار و موسیقی: اکبر ابراهیمی؛ عکاس: ابراهیم قهوه‌چی‌زاده، گوینده متن: مهدی امانی؛ تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

بازگشت