1395-05-23

نمایش مستند «مجتبی» در سالن سینماحقیقت

عصر فردا (یکشنبه 24 مرداد 95) فیلم مستند بلند «مجتبی» ساخته‌ی «محمدحسن دامن‌زن» در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درآمده و نقد و بررسی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در خلاصه‌ی موضوع این فیلم مستند آمده است: «مجتبی هنرپیشه تئاتر است که با اجرای نمایش عروسکی در مهدکودک‌ها، جشن‌ها و مهمانی‌ها، زندگی خود را اداره می‌کند. همسر و فرزند او درصدد رفتن به خارج از کشور هستند و شاگردش نیز خواهان مدرن‌تر شدن وسایل صوتی و نوری است. مجتبی میان انتخاب نمایش سنتی عروسکی و استفاده از نور و صدا و موسیقی مردد است و از طرف دیگر تصمیم همسر و فرزندش برای مهاجرت به خارج از ایران، باعث اضطراب و ناراحتی‌ او شده است...»
برپایه‌ی این گزارش، پس از نمایش فیلم مستند 90 دقیقه‌ای «مجتبی»، جلسه نقد و بررسی آن با حضور محمدحسن دامن‌زن (کارگردان)، خسرو دهقان (منتقد میهمان) و ناصر صفاریان (کارشناس- مجری) برگزار خواهد شد.
عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: محمدحسن دامن‌زن، تصویربردار: ارسطو مداحی‌گیوی، صدابردار: مرتضی مظفری، صداگذار و میکس: آرش اسحاقی، تدوینگر: آرش زاهدی‌اصل، آهنگساز: کیوان کیارس، گوینده: مجتبی کاظمی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
پیش از این، دامن‌زن با مستند «مجتبی»، در بخش مسابقه ملی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و بخش مستند سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر شرکت کرده بود.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم‌‌ و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (24 مردادماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: telegram.me/cinemaverite

بازگشت