1395-06-06

نمایش دو فیلم مستند با موضوع نقاشی در سالن سینماحقیقت

عصر فردا (یکشنبه 7 شهریور 95) دو فیلم مستند با موضوع نقاشی و نقاشان، در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درآمده و نقد و بررسی می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، نقش خولی (مهدی خواجه‌حسینی) و سلطان محمد نقاش (وحید نامی‌حسینی) عنوان دو فیلم مستندی است که عصر فردا در سالن سینماحقیقت این «مرکز» روی پرده رفته و با حضور همایون امامی (مستندساز و منتقد میهمان) و ناصر صفاریان (کارشناس- مجری) نقد و بررسی خواهند شد.
مستند «نقش خولی» در مدت زمان 30 دقیقه، به بررسی سبک‌های ابداعی و فانتزی «خولی» استاد صادق تبریزی می‌پردازد و شیوه‌های پرداخت و نمایش شخصیت «خولی» در نقاشی قهوه‌خانه‌ای را به نمایش می‌گذارد.
«سلطان محمد نقاش» نیز مستندی درباره‌ی زندگی و آثار یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین نقاشان تاریخ هنر ایران است. سلطان محمد نقاش که بنیان‌گذار مکتب نگارگری تبریز دوم است و در دوره اوج شکوفایی نگارگری صفویان در کتابخانه تبریز، مسبب تهیه شاهنامه شاه طهماسبی، خمسه نظامی و دیوان حافظ سام میرزا بوده است. مدت زمان این فیلم نیز 30 دقیقه است.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم‌‌ مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (7 شهریورماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.
دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: telegram.me/cinemaverite

بازگشت