1395-06-07

انیمیشن «حلاج پیر» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شد

فیلم انیمیشن «حلاج پیر» به کارگردانی حمید کریمیان، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن «حلاج پیر» روایت لحظات فراز و فرود زندگی سخت پیرمرد لحاف‎دوزی است که در 6 دقیقه، از جلوی چشمش عبور می‌کند!
حمید کریمیان طی گفتگویی پیرامون ساخت انیمیشن «حلاج پیر» اظهار داشت: تولید این اثر باید زودتر شروع می‌شد، ولی به دلیل اینکه سه بار فیلمنامه کار بازنویسی شد، اندکی مراحل پیش تولید زمان‌بر شد؛ ضمن اینکه طراحی کاراکترها و ساخت موسیقی نیز نیاز به زمان داشت.
وی افزود: در حال حاضر یوسف قربانی مشغول ساخت موسیقی این انیمیشن است. معمولاً در انیمیشن‎هایی که فاقد دیالوگ هستند، کار موسیقی به اصطلاح روی ریل صورت می‌گیرد، به عبارت دیگر موسیقی بر اساس طراحی‎های ساده و تدوین فوری انجام می‎گیرد و در نهایت روی خروجی کار، فضاهای فیلم مشخص می‌شود.
گفتنی است که این کارگردان با ساخت انیمیشن «بزغاله‌های ابری» موفق به دریافت جایزه بهترین پویانمایی کودک از نهمین دوره جشنواره پویانمایی تهران و جایزه بهترین موسیقی از جشن خانه سینما شده بود.
عوامل تولید انیمیشن «حلاج پیر» عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: حمید کریمیان/ طراحی کاراکتر: الهام رحیمی/ موسیقی: یوسف قزبانی/ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی. 

بازگشت