1395-06-20

روز ملی سینما در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

عصر فردا (یکشنبه 21 شهریور 95) و به مناسبت روز ملی سینما، دو فیلم مستند «خاطرات نگاتیو» و «...و آسمان آبی» (پرتره عزت‌الله انتظامی) در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش عمومی درآمده و نقد و بررسی می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «خاطرات نگاتیو» به کارگردانی «فرهاد ورهرام» مستندی درباره‌ی آغاز به کار اولین لابراتوار فیلم تا تعطیلی آخرین و مهم‌ترین آن‌ها، از دل بررسی تاریخی سینمای ایران است.
«...و آسمان آبی» ساخته‌ی «غزاله سلطانی» هم مستند-‌پرتره‌ای از استاد «عزت‌الله انتظامی» آقای بازیگر سینمای ایران است.
برپایه‌ی این گزارش، پس از نمایش این دو فیلم مستند، جلسه نقد و بررسی آنها با حضور فرهاد ورهرام و غزاله سلطانی (کارگردانان)، نیما عباسپور (فیلمساز و منتقد میهمان) و ناصر صفاریان (کارشناس- مجری) برگزار خواهد شد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم‌‌ و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (21 شهریورماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.
دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: telegram.me/cinemaverite

بازگشت