1395-06-28

روایتی از تمدن زنده به گور «اینکا» در سینماحقیقت

دکتر شهاب اسفندیاری مدیر گروه سینمای دانشکده سینماتئاتر با فیلم مستند «تمدن زنده به گور»، متقاضی شرکت در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی \"سینما تجربی\"، در خلاصه موضوع فیلم مستند 60 دقیقه‌ای «تمدن زنده به گور» آمده است: «اين فيلم روايتی است از تمدن اينكا در آمريكای جنوبی كه پيش از ورود اروپاييان،‏ بزرگترين امپراطوری بوميان سرخ‌پوست در اين منطقه را با يك نظام سياسی- اجتماعی پيشرفته شكل داد و دستاوردهای علمی، فرهنگی و هنری فراوانی داشت كه متاسفانه بسياری از آنها در تاريخ مدفون شده و ناشناخته باقی مانده‌اند.»
پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم «شهاب اسفندیاری» است. شهريار نيكان (تصویربردار و صدابردار)، وفا راطبی (تدوینگر و صداگذار)، محمدحسين محموديان (گوینده)، مرتضی قاسمی (مدیر تولید) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند.
«تمدن زنده به گور» محصول سال 1395 شبکه مستند سیما است.
دکتر شهاب اسفندیاری متولد سال 1356 در اصفهان و دانش‌آموخته‌ی دکترای مطالعات فيلم از دانشگاه ناتينگهام انگلستان است. مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» (سری اول و دوم) محصول سال 91 و 93 شبكه سه و فيلم مستند «ليورپول» تولید سال 94 شبكه پرس‌تی‌وی، از جمله آثار مستندی است که در کارنامه فیلمسازی وی ثبت شده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

بازگشت