1395-07-03

مستند «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد» به جشنواره سیدنی راه یافت

فیلم مستند «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی آزاده بی‌زار گیتی، به جشنواره جهانی فیلم سیدنی استرالیا راه یافت.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سومین دوره جشنواره «فیلم و هنرهای رسانه‌ای زنان» طی روزهای اول و دوم اکتبر 2016 (10 و 11 مهرماه 95) در شهر سیدنی استرالیا برگزار می‌شود و فیلم مستند «سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد» ساخته «آزاده بی‌زار گیتی» در بخش رسمی این رویداد روی پرده می‌رود.
«سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد» روایتی از زندگی پنج زن مصدوم بمباران شیمیایی سردشت در سال 1366 است که بزرگ‌ترین بمباران شیمیایی شهری جهان بعد از جنگ جهانی اول بشمار می‌آید.
این فیلم عصر فردا (یکشنبه 4 مهرماه) و به مناسبت هفته دفاع مقدس، در مؤسسه تحقیقات و مطالعات زنان نیز به نمایش درمی‌آید. این برنامه نمایش و تحلیل فیلم که عنوان آن «دفاع مقدس و تجربه زیسته زنان» است، با حضور و بیان تجارب زنان ایثارگر جنگ تحمیلی برگزار می‌شود. سخنران این برنامه دکتر الهه کولایی و مکان برگزاری آن خیابان ولی‌عصر(عج)، روبروی پارک ملت، کوچه ناهید غربی، پلاک 52 است.

بازگشت