1395-07-05

شریفی‌نیا تهیه‌کننده فیلم مستند شد! هوشنگ مرادی‌کرمانی بر پرده‌ی سینماحقیقت

محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما با تهیه‌ی فیلم مستند «سیرچ» که پرتره‌ای از هوشنگ مرادی‌کرمانی است، متقاضی شرکت در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم مستند به کارگردانی «پانیذ علیزاده»، به زندگی حرفه‌ای استاد «هوشنگ مرادی‌کرمانی» نویسنده سرشناس ادبیات کودک و نوجوان ایران در حوزه‌ی سینما و اقتباس می‌پردازد.
«سیرچ» نام روستای زادگاه این نویسنده بزرگ کشور از توابع استان کرمان است.
پژوهشگر، نویسنده و کارگردان این فیلم «پانیذ علیزاده» است. مجید دهقان (تصویربردار)، حامد حسین‌زاده (صدابردار و صداگذار)، روزبه کلباسی (تدوینگر)، پدرام علیزاده (مدیر تولید و دستیار کارگردان)، امین رحمانفر (عکاس) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند هستند. هوشنگ مرادی‌کرمانی گویندگی این فیلم را نیز برعهده داشته است.
مستند «سیرچ» محصول سال 1395 «افرا فیلم» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شریفی‌نیا است. این فیلم مستند 30 دقیقه‌ای برای اولین نمایش عمومی، تحویل دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌‌المللی سینماحقیقت شده است.
پانیذ علیزاده فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد سینما از دانشکده سینما‌تئاتر است. او در بیش از 10 تله‌فیلم و سریال تلویزیونی بعنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز فعالیت داشته و فیلم‌ کوتاه «بازگشت» و مستند «سگ‌کشی» را نیز کارگردانی کرده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
رواب

بازگشت