1395-07-05

داستان کشف نفت در یک فیلم مستند «آوای آفتاب» متقاضی حضور در سینماحقیقت شد

با پایان مرحله تدوین فیلم مستند «آوای آفتاب» به کارگردانی سعید بشیری، متن آن توسط رویا نونهالی بازیگر گزیده‌کار سینما و تئاتر کشور خوانده و ضبط شد تا آماده ارائه به دبیرخانه دهمین جشنواره سینماحقیقت شود.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم توسط مسعود امینی‌تیرانی مدیر فیلمبرداری آثاری چون «یک دزدی عاشقانه» و «بیداری برای سه روز» و داوود ملک‌حسینی تصویربرداری شده و موسیقی آن را سعید شعبانی که آهنگساز فیلم «خداحافظ رفیق» بوده، ساخته است.
«آوای آفتاب» با تهیه‌کنندگی فربد صوفی و به سفارش روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران طی 30 جلسه و در شهرهای اهواز، آبادان، عسلویه، گچساران، امیدیه، خارک و نکا تصویربرداری و تولید شده است.
در این مستند علاوه بر نمایش مراحل متفاوت فعالیت های شرکت ملی نفت ایران از مرحله اکتشاف، استخراج، تولید و صادرات، تلاش شده به داستان کشف نفت، ویژگی‌های جغرافیایی و جامعه معاصر ایران با نگاهی فرهنگی و هویتی نیز پرداخته شود.
نویسنده متن فیلم سعید اسلام‌زاده است و تدوین آن توسط کامبیز قوام‌زاده انجام شده است. مدت فیلم 25 دقیقه بوده و نسخه‌ای از فیلم برای حضور در دهمین جشنواره سینماحقیقت، به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. این فیلم در دو نسخه زبان فارسی و انگلیسی آماده خواهد شد.


بازگشت