1395-09-16

فعالان اجتماعی و مستندسازان مخاطب جدی سینماحقیقت شده اند

آزاده بیزار گیتی گفت: مخاطب جشنواره حقیقت بسیار گسترده تر از طیف مستند سازان شده و با رسیدن به دوره دهم شاهد هستیم که فعالان اجتماعی،زنان، دانشجویان رشته های مختلف انسانی ،علوم اجتماعی و جامعه شناسی هم جز مخاطبان جدی مستند ها شده اند که بسیار جای خوشحالی دارد.
این مستند ساز و عضو پیشین هیات داوران جشنواره سینما حقیقت در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره دهم با بیان اینکه با گذشتن یک دهه، این جشنواره جایگاه ویژه ای میان مستند سازان پیدا کرده درباره اهمیت این رویداد فرهنگی و هنری گفت: هر چند طبیعی است هیات انتخاب براساس سلایق مختلف میان مستندهایی که به جشنواره می رسند دست به انتخاب تعداد محدودی از آثار بزنند اما این رویداد آیینه ای برای رصد اتفاق هایی است که در حوزه مستند در یک سال گذشته رخ داده است.
او ثبت حیات اجتماعی ، تاریخی و زیستی ایران را دیگر اتفاقی دانست که نه تنها موجب مواجهه بسیاری با آنچه رخ می دهد می شوند که می تواند آرشیوی ثبت شده از دوره های مختلف حیات اجتماعی ما باشد.
بیزار گیتی که مستند «سپیده دمی که بوی لیمو می دهد» با موضوع زنان شیمیایی سردشت او مورد توجه بسیاری از جمله مسولین و شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار گرفته آرزوی هر مستند ساز اجتماعی را اتفاق هایی دانست که پس از ساخت مستند ها رخ می دهد.
کارگردان مستندهای «فرشته ای روی شانه راست من»، «پرده آخر»، «فصلی دیگر»، «پشت آتش» گفت: برای ما مستندسازان اجتماعی اتفاق مهمی است که آثارمان به وسیله مسولان دیده شوند و فکر می کنم اگر آنها این فیلم ها را نبینند آثارمان ناقص و ناکارآمد باقی می مانند.
بازگشت