1395-09-17

آرزوی هر مستند سازی نمایش فیلمش در جشنواره فیلم حقیقت است

ارد عطار پور کارگردان و تهیه کننده با بیان اینکه فیلمی که نمایش داده نشود گویا اصلا ساخته نشده و حیات ندارد به روابط عمومی جشنواره دهم فیلم حقیقت گفت: از آنجایی که امکان نمایش فیلم مستند در فضای جامعه ما بسیار محدود برای مستند سازان پیش می آید حضور در جشنواره حقیقت و نمایش فیلم در آن آرزوی هر فیلمساز مستندی است.
عطارپور که فیلم های بسیاری در کارنامه کاری خود در مقام کارگردان و تهیه کننده دارد دیدن فیلم توسط مردم و منتقدان، صحه گذاشتن بر نوع نگاه ، احساسات و اندیشه های کارگردان و حتی نقد های منفی که به فیلم ها را می شود موجب دلگرمی فیلمساز دانست که عمر خود را می گذارد تا روزی تلاش و تقلایش و محصولی که تولید کرده دیده شود.
کارگردان تصویر گمشده، عاشورا در ابیانه، پرنیان، مریم، بر گیسوان بلقیس، صد و یک سال بلدیه، خلیج فارس جشنواره را مکانی برای مبادلات فرهنگی ،معرفی فیلم ها به تهیه کنندگان و پخش کنندگان مطرح دانست و ادامه داد : سینما بخش های مختلفی دارد اما سینمای تک نفره ای که همه کارها را باید یک نفر انجام بدهد دشواری های خودش را دارد و من فکر می کنم اگر تخصص های مختلف کنار هم قرار بگیرند و اطلاعات را منتقل کنند می توانند این بار را کم کنند و محصول بهتری ارایه بدهند.
عطار پور درباره موقعیت کنونی جشنواره که بیش از یک دهه از برگزاری آن می گذرد گفت:جشنواره فیلم حقیقت بعد از این سال ها مقبولیت تام و تمامی بین مستندسازان پیدا کرده و جایگاهش تا به حدی است که حذف آن می تواند سینمای مستند ایران را با همه موفقیت هایی که دارد با خلائ روبرو کند.
کارگردان مستند تقدیر شده «خلیج فارس» درباره علاقمندی شخصی اش به دیدن مستندهای داخلی و خارجی هم عنوان کرد: من ترجیح می دهم مستندهای ایرانی را در جشنواره ببینم چرا که پیدا کردن این مستندها بعد از جشنواره به دلیل نداشتن امکان نمایش سخت تر از بسیاری از مستندهای خارجی است و برای من همیشه نگریستن و واکنش به اجتماع پیرامونی مان از دریجه دید مستند سازان جالب بوده.
گفتنی است دهمین جشنواره فیلم حقیقت که کار خود را از 14 آذرماه در پردیس سینمایی چارسو آغاز کرده تا 21 همین ماه ادامه دارد.

بازگشت