1395-09-17

مستندسازان ایرانی حیات وحش از مستندهای خارجی کم ندارند

یک مستندساز معتقد است: کیفیت مستندهای ساخته شده در حوزه حیات وحش در ایران از مستندهایی که در خارج از ایران تولید می شوند چیزی کم ندارند.
دلاور دوستانیان مستند ساز که با فیلم «هینی مینی» در دهمین جشنواره فیلم حقیقت و در بخش خارج از مسابقه شرکت دارد به روابط عمومی جشنواره گفت: این مستند داستان زندگی عاشقانه دو سوسمار است که با ورود شکارچی نظم زندگی شان بهم می خورد.
او که پیش از این هم مستندهای «مورچه ها»،«زندگی پنهان»،«عبور از سیم خاردار»، «پرواز و نگاه کن» را در کارنامه کاری خود داشته درباره کیفیت مستندهای ساخته شده در حوزه حیات وحش در ایران گفت:مستندهای داخلی ما از مستندهایی که در خارج از ایران تولید می شوند چیزی کم ندارند.
دوستانیان ادامه داد: این مستندها تنها نیازمند پیدا کردن زبان تازه ای هستند تا بتوانند مخاطب را با خودشان همراه کنند و این تلقی را ایجاد نکنند که این مستند هم تکرار مستندهای دیگر حیات وحش است که پیش از این دیده اند.
دوستانیان که مستندهای حیات وحش او روایت داستانی دارند این نوع روایت را مهم دانست و گفت: روایت داستانی می تواند مخاطب را جلب و همراهی کند.
این مستندساز در پایان جشنواره فیلم حقیقت را یکی از جشنواره های تخصصی دانست که در ایران برگزار می شود و گفت: قطعا این جشنواره یک رویداد درجه یک است که بحث و گفت و گوهایی که در آن اتفاق می افتد و باب آشنایی که باز می شود می تواند برای مستندسازان فرصت ارزشمندی باشد که نباید از دست بدهند.
گفتنی است هیتی مینی امروز در سالن شماره 5 پردیس چارسو و در ساعت 22و 30 نمایش داده می شود .

بازگشت