1395-09-20

جشنواره «سینماحقیقت» پنجاه ساله است!

کارگردان «دست و دیده» معتقد است: جشنواره سینماحقیقت عمر کوتاه ده ساله دارد اما از نظر کیفیت جشنواره ای پنجاه ساله به نظر می رسد.
اردشیر شلیله مستند ساز که با فیلم « دست و دیده» در بخش خارج از مسابقه جشنواره دهمین جشنواره فیلم حقیقت حضور دارد به خبرنگار روابط عمومی جشنواره گفت: استقبال از جشنواره من را به عنوان یک مستند ساز بسیار خوشحال کرد چرا که خارج از حد تصورم بود و بدون شک زیاد شدن علاقمندان به این نوع سینما باعث ارتقای آن خواهند شد.
او با عنوان این مطلب که جشنواره عمر کوتاه ده ساله دارد اما از نظر کیفیت جشنواره ای پنجاه ساله به نظر می رسد، اظهار کرد: جشنواره سینماحقیقت با بخش های جنبی چون کارگاه های تخصصی،نشست ها و رونمایی کتاب و ...خود را به جشنواره ای قابل مقایسه با جشنواره های جهانی دیگر تبدیل کرده است.
کارگردان مستندهای «خیز»،«خروس خوان»،«تا شامگاه»،«سار از درخت پرید»،«سر دیگر نخ» تنها ایراد وارد به جشنواره را منوط به سالن های کوچک پردیس چارسو دانست و گفت: برای تماشای بسیاری از فیلم ها برنامه ریزی کرده بودم اما متاسفانه به دلیل گنجایش کم سالن نتوانستم آنها را ببینم چرا که حتی ایستاده هم قادر به دیدن فیلم ها نبودم و جمعیت به حدی بود که نفس کشیدن مشکل می شد.
اردشیر شلیله با تاکید بر اینکه نمایش مستند نباید محدود به روزهای جشنواره شود و اکران ها باید در هفته ای یکبار در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ادامه داشته باشد گفت: امیدوارم مسوولان برنامه ریزی داشته باشند تا نمایش مستندها به صورت مستمر صورت بگیرد و تنها منوط به روزهای جشنواره نشود چرا که بسیاری از مستندسازان هم موفق به شرکت در جشنواره نشده اند و اگر خارج از جشنواره مستندهایشان نشان داده شود باعث دلگرمی شان می شود.
بازگشت