1395-10-26

انیمیشن «سگ کور» به کارگردانی «محمد مقدم» ساخته می‌شود

فیلم انیمیشن «سگ کور» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی محمد مقدم، در مرحله انیمیت و طراحی کاراکترهای فرعی قرار دارد.
مقدم که فعالیت در زمینه‌ی ساخت انیمیشن را از دهه 60 و در کانون پرورش پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرده است، طی گفتگویی با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اظهار داشت: انیمیشن «سگ کور» در مرحله اولیه‌ی انیمیت شدن است، ضمن اینکه هنوز طراحی کاراکترهای فرعی و بک‌گراند کار کامل نشده است و حتی فرازهایی از داستان هم دستخوش تغییراتی خواهد شد.
وی ادامه داد: موضوع فیلم از یک داستان هندی به همین نام (سگ کور) که تقریباً یک قرن پیش نوشته شده، گرفته شده است. سی و چند سال پیش در ایام نوجوانی که این داستان را برای اولین بار خواندم، ظرفیت و کشش خاصی در آن برای فیلم شدن می‌دیدم تا اینکه سال گذشته این داستان، خودش را به من یادآوری کرد و بقیه قضایا پیش رفت تا سگ کور در قالب انیمیشن متولد شود.
مقدم درخصوص تکنیک ساخت این انیمیشن هم گفت: تکنیک فیلم دو بُعدی است، اما از امکانات پیچیده نرم‌افزارهای سه بُعدی و انیمیشن دستی هم در تلفیق با هم استفاده می‌شود. در نهایت برایند پروژه و نتیجه روی پرده، دو بُعدی خواهد بود.
این فیلمساز با سابقه‌ی سینمای مستند و انیمیشن، زمان پایانی آماده شدن «سگ کور» را نیمه سال 96 اعلام کرد و درخصوص معرفی همکارانش روی این پروژه اظهار داشت: هادی دانش، الهه باجلان و خودم کار طراحی کاراکترها و فضاها و گرافیک فیلم را برعهده داریم. علی و عادل مدنی هم کار اجرای انیمیشن و کارهای مربوط به لایه‌بندی ترکیب و تلفیق پروژه را عهده‌دار هستند. سایر همکاران برای اجرای گرافیک و رنگ و... هنوز مشخص نشدند. البته استاد ملک‌ایرج پناهی سازنده‌ی موسیقی متن فیلم هستند، چنگیز صیاد احتمالاً کار صداگذاری و طراحی و اجرای عنوان‌بندی را برعهده خواهد داشت، رضا شیشه‌گران هم کارهای تلفیق و میکس صداها را انجام می‌دهد. ضمن اینکه قرار است از آقای داریوش عیاری هم برای نظارت بر کل اجرای پروژه دعوت به همکاری کنیم.
مقدم در پایان گفت: مخاطب این فیلم عموم بینندگان بوده و هیچ گروه سنی یا قشر اجتماعی خاصی مورد نظر ما نیستند
گفتنی است که انیمیشن «سگ کور» به مدت زمان 10 دقیقه، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

بازگشت