1395-11-02

شریفی: «ناپدید» روایتی تجربی از آگهی گمشده‌‌ها در روزنامه‌ است

مستند «ناپدید» به کارگردانی فرحناز شريفی که روایتی تجربی از آگهی گم‌شدگان در روزنامه‌ها است، در اولین نمایش عمومی، در بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر روی پرده می‌رود.
فرحناز شریفی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی پیرامون ساخت این فیلم مستند اظهار کرد: من همواره به موضوع گم‌شدن علاقه داشته‌ام و در مستند «خاطرات انقلاب بهمن، عاشق لیلا» هم که با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساختم، به بیان داستان فردی پرداختم که در روزهای انقلاب گم می‌شود.
وی ادامه داد: صابر ابر فیلم «خاطرات انقلاب بهمن، عاشق لیلا» را دیده بود و نمایشگاهی با عنوان «از مردم استمداد می‌کنم» درباره‌ی این موضوع برپا کرده بود که از من خواست با آنها همکاری کنم و نتیجه کار فیلمی مستقل به نام «ناپدید» شد که ايده‌ی اصلی فيلم بر اساس آگهی‌های گم‌شدگان در روزنامه‌ها شكل گرفت. البته فيلم «ناپدید» با روايتی اپيزوديك و با ساختاری تجربی ساخته شده است و فقط خودش را محدود به آگهی‌های گم‌شدگان نمی‌كند.
کارگردان مستند «ناپدید» درباره‌ی روند ساخت این مستند هم توضیح داد: شهریور ماه سال گذشته فیلمبرداری را شروع کردیم و دو ماه درگیر ضبط آن بودیم. با پایان فیلمبرداری مراحل فنی آغاز شد و بزودی با اتمام اصلاح رنگ و نور، این مستند آماده نمایش در جشنواره فجر می‌شود.
وی در پایان گفت: در سکانسی از این فیلم صابر ابر، پانته‌آ پناهی‌ها و سولماز غنی حضور دارند و من در پروژه «ناپدید» افتخار همكاری با اين بازيگران خوب سينما را داشتم.
گفتنی است عوامل تولید فیلم مستند «ناپدید» عبارتند از: طراحی، تدوین و کارگردانی: فرحناز شریفی، تهیه‌کننده: احسان رسول‌اف، فیلمبردار: محمدرضا جهان‌پناه، صدابرداران: حسن شبانکاره و احمدرضا طایی، عکاس: پریسا انواریان، موسیقی: فرشاد فزونی، طراح صدا: مهرشاد ملکوتی، طراحان گرافیک: فرزاد فزونی و حمید قدسی، دستيار كارگردان و مديرتوليد: عبد نيكپو

بازگشت