1395-11-02

انیمیشن «چرخ خیاطی» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می‌شود

فیلم انیمیشن «چرخ خیاطی» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «نجمه هاشم‌الحسینی»، در مرحله پیش تولید، طراحی فضا و استوری‌ریل قرار دارد.
وی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ضمن اعلام این خبر گفت: کاراکترهای انیمیشن 7 دقیقه‌ای «چرخ خیاطی» هم طراحی شده‌اند و تست‌های انیمیت با کاراکتر‌های اصلی نیز انجام شده است .
هاشم‌الحسینی درباره‌ی موضوع این فیلم انیمیشن توضیح داد: همانطور که از عنوان فیلم مشخص است، چرخ خیاطی فیلمی در مورد خیاطی است. برای من قبل از آنکه به موضوع فیلم فکر کنم و دلیلی برای انتخاب موضوع آن داشته باشم، داستان شکل گرفته بود؛ داستان زنی که باید از راه خیاطی کسب درآمد کند و دختر کوچکش در کنار او و در کارگاه خیاطی بازیگوشی می‌کند. البته در شکل‌گیری این داستان، خاطرات و شناخت من از این مادر و دختر تاثیر‌گذار بود، به گونه‌ای که نمی‌توانستم از ساخت این داستان در قالب فیلم انیمیشن صرف‌نظر کنم.
وی درخصوص تکنیک ساخت انیمیشن «چرخ خیاطی» هم گفت: تکنیک این فیلم دو بُعدی است و احتمال دارد در چند پلان از نرم‌افزار سه بُعدی هم برای فضای کار استفاده شود.
این کارگردان ضمن اعلام این نکته که «چرخ خیاطی» تا آبان‌ماه 96 آماده نمایش می‌شود، عوامل تولید این اثر انیمیشن را به این شرح معرفی کرد: کارگردانی، فیلمنامه و تا حدودی طراحی فضاها و کاراکترها را من به عهده داشته‌ام؛ طراحی کاراکترهای اصلی را سحر شمس انجام داده است؛ در بخش استوری‌بورد و انیمیت لاله ضیایی با من همکاری دارد؛ مریم شیخی هم در بخش کامپوزیت مشغول کار است؛ ضمن اینکه «چرخ خیاطی» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
وی در پایان گفت که انیمیشن «چرخ خیاطی» فاقد دیالوگ است و صدا و موسیقی نقش زیادی در فضاسازی فیلم دارد.

بازگشت