1395-11-17

«متهمین دایره بیستم» برای نمایش در فجر تغییر کرد

مستند «متهمین دایره بیستم» به کارگردانی حسام اسلامی برای اکران در جشنواره فیلم فجر تغییر کرد.
حسام اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سینماتجربی گفت: پس از اکران «متهمین دایره بیستم» در جشنواره سینماحقیقت و دریافت بازخوردهایی از سوی دوستان مستندساز حدود یک دقیقه فیلم را کوتاه کردم و دو دقیقه از فیلم را هم تغییر دادم.
وی ادامه داد: ایجاد این تغییرات اندکی دشوار بود چرا که باید صداگذاری و اصلاح رنگ دوباره انجام می‌شد اما به نظرم این تغییرات برای بهبود فیلم لازم بود.
اسلامی در پاسخ به این پرسش که اکران در سینمای اهالی رسانه آخرین نمایش عمومی مستند شما خواهد بود، گفت: هنوز دراین‌باره تصمیم جدی نگرفتم اما ممکن است این آخرین اکران باشد.
این کارگردان ادامه داد: من تا اواخر فیلمبرداری ایده‌ای درباره پایان و حتی پخش «متهمین دایره بیستم» نداشتم. هر چند شرایط به گونه‌ای پیش رفت که مشکل قضایی برای این آدم‌ها پیش نخواهد آمد اما شرایط زندگی برخی از آدم‌های حاضر در فیلم به شیوه‌ای است که نمایش عمومی آن ممکن است موجب آسیبی برای آن‌ها شود.
کارگردان «متهمین دایره بیستم» با تاکید بر پایان امیدبخش فیلم گفت: در مصاحبه از احسان پیرامون آینده پرسیدم. احسان و گروهش هیچ تصوری از آینده نداشتند. چند سال بعد باز از آینده حرف زدند و این بار تصورشان بسیار تلخ بود. مردن با گلوله، با تزریق یا چاقو. اما آینده ای که مقابل دوربین این فیلم رخ داده هیچکدام از این موارد نیست. شخصیتهای فیلم در این شش سال زندگی عجیبی را پشت سر گذاشتند. یک زندگی که سرعت و اتفاقات آن باورکردنی نیست.
مستند «متهمین دایره بیستم» امروز یکشنبه (17 بهمن ماه) ساعت 13:30 در سالن اصلی برج میلاد نمایش داده خواهد شد.


بازگشت