1395-11-23

به کارگردانی هایده مرادی؛ مستند «اُورنجی» در روستاهای اردبیل کلید می‌خورد

از صبح فردا (یکشنبه 24 بهمن‌ماه 95) فیلم مستند «اُورنجی» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی هایده مرادی، در روستاهای استان اردبیل کلید می‌خورد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هایده مرادی مستندساز موفق اردبیلی در جدیدترین فیلم مستند خود، وضعیت تحصیلی دختران نوجوان روستایی را روایت می‌کند که به دلیل نبود مدرسه راهنمایی، از ادامه‌ی تحصیل محروم می‌شوند!
برپایه‌ی این گزارش، مستند «اُورنجی» در ادامه دغدغه‌های این مستندساز پیرامون مسائل و مشکلات دختران و زنان روستایی است. وی پیش از این، با ساخت فیلم مستند تحسین شده‌ی «قارلی داملار» (پشت‌بام‌های برفی) به روایت زندگی برخی دختران روستایی پرداخته بود که با گذر از سن ازدواج، مجبور به گذران زندگی مجردی می‌شوند؛ مستندی که برنده‌ی چندین جایزه از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، جشن خانه سینما، جشنواره فیلم کوتاه تهران و... شد.
گفتنی است که تولید فیلم مستند «اُورنجی» به معنای آموزش، از صبح فردا (24 بهمن‌ماه 95) با مدیریت فیلمبرداری «عبدالله شکری» و مدیریت تولید «امین صبور»، در روستاهای استان اردبیل آغاز می‌شود.
هایده مرادی متولد سال 1353 در اردبیل و فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه سوره است. در کارنامه‌ی فیلمسازی او، ساخت آثار مستند لچک، فریم‌های خالی، قارلی داملار و... به چشم می‌خورد.

بازگشت