1395-11-26

ششمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن منتشر شد

ششمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن در 181 صفحه و به قیمت 12 هزار تومان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این شماره از فصلنامه سینما انیمیشن، پرونده ای در خصوص دیالوگ های انیمیشن شده، با عناوین «امر غریب و ربات» ، «تصویر هپتیک در انیمیشن‌های برایان کاسگروو و ریچارد هال»، «حالات چهره برای ارتباط تلقینی عواطف»، «انیمیشن فوق واقعگرایانه» می خوانیم.
همچنین در بخش «حرفه: انیماتور» مطالبی پیرامون «دان هرتزفلد» منتشر شده است. این مطالب عبارتند از: «درباره هرتزفلد و جهان انیمیشن‌هایش»، «گفت‌وگوی لوک وی. تامپسِن با دان هرتزفلد»، «دان هرتزفلد: زیبایی و غم در یک وعده»، «گزیده فیلم شناسی و جوایز».
همچنین در بخش دیگری از این فصلنامه گفتگویی با امیرهوشنگ معین درباره انیمیشن کوتاه «درخت پرتقالی» و سیدمسلم طباطبایی و سیمین فرخ احمدی درباره انیمیشن «نورسو» انجام شده است.
در بخش «نقد» نیز تحریریه این فصلنامه نگاهی به فیلم کوتاه «ماسوله»، معرفی انیمیشن «حماقت هیتلر» و مروری بر انیمیشن «در جست‌وجوی دوری» داشته اند.
در بخش «درباره انیمیشن» به عناوینی چون «سرنخ‌هایی برای یک داستان خیلی خوب» و «بیان چهره» پرداخته می شود.
پایان بخش این فصلنامه بخش های «تجربه گرایی» و «گالری» است. انیمیشن فروتاژ به نقل از شان کیم و جا- چو مون، نگاهی به هنر گیف انیمیشن و مروری بر آثار سه هنرمند گیف معاصر به همراه گالری از انیمیشن «پیشخدمت» مطالبی هستند که در این دو بخش گنجانده شده اند.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و سردبیری علیرضا قاسمخان معاونت تحقیقات و پژوهش مرکز گسترش، منتشر می شود
بازگشت