1395-12-11

مجموعه عکس رویا سوژه مستند «رقص با باد» شد

فیلم مستند- تجربی «رقص با باد» از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «قاسم شیشه‌گری» آماده نمایش شد.
این فیلمساز در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اظهار کرد: این مستند در راستای آثاری تجربی چون «دیوار» است که پیش از این ساخته‌ام و سعی کردیم شناخت دیگری از مجموعه عکس رویا به مخاطب ارائه دهیم.
وی تصریح کرد: مجموعه عکس رویا کاری از «کوروش ادیم» عکاس مطرح ایرانی است که چند سال قبل در کشورهای اروپایی به نمایش درآمد و من دغدغه خاطری نسبت به این مجموعه عکس داشتم؛ در واقع قصد داشتم فیلمی تجربی براساس این عکس‌ها بسازم.
این مستندساز با اشاره به مراحل تولید مستند «رقص با باد» توضیح داد: فیلمبرداری این فیلم اواخر مردادماه ۹۵ آغاز شد و از آن جایی که می‌خواستیم ساخت این مستند با دقت انجام شود، مدت زمان بیشتری صرف تولید کردیم. اواخر آذرماه نیز تدوین فیلم آغاز شد و صداگذاری آن چند روز قبل به پایان رسید.
شیشه‌گری درباره‌ی انتخاب نام «رقص با باد» برای مستند اخیرش اظهار کرد: سوژه اصلی عکس چادری است که در بادها حرکت می‌کند و این نام از عکس و البته به شکل سلیقه‌ای انتخاب شده است.
به گفته این کارگردان، تجربی بودن در ساخت فیلم اتفاق می‌افتد و در «رقص با باد» تلاش شده نگاهی تجربی در فرم وجود داشته باشد. این کار نریشن ندارد و مبنای اصلی آن صدا و تصویر است.
گفتنی است که عوامل تولید مستند «رقص با باد» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: قاسم شیشه‌گری، تصویربردار: عباس یوسف‌شاهی، تدوینگر: پویان شعله‌ور، تصحیح رنگ و نور: رضا تیموری، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
بازگشت