1396-01-19

دوره جدید نمایش‌ و نقد فیلم مستند با «پنجاه سالگی« آغاز می‌شود به یاد «مرتضی ندایی» در کانون فیلم سینماحقیقت

در ایام دومین سالگرد درگذشت «مرتضی ندایی» پژوهشگر، مستندساز و تهیه‌کننده فقید سینمای مستند ایران، نمایش و نقد فیلم مستند «پنجاه سالگی» آغازگر دوره جدید کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم به کارگردانی صبا ندایی، از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 20 فروردین 96 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور کارگردان، ناصر صفاریان و امیر پوریا مورد نقد و تحلیل قرار می‌گیرد.
«صبا ندایی» موضوع مستند پنجاه سالگی را اینگونه روایت می‌کند: «پنجاه سالگی سن عجیبی است! آدم‌ها وقتی به پنجاه سالگی می‌رسند، نیمی از نگاه‌شان به آینده و نیمی به گذشته است. تا پنجاه سالگی از خود سوال می‌پرسند اما از پنجاه به بعد، به دنبال پاسخ سوال‌هایشان هستند. \"به راستی نقطه‌ی ثقل زمین کجاست و من در کجای جهان ایستاده‌ام؟\" این سوالی است که پدرم در پنجاه سالگی از خود پرسید و به دنبال جوابش بود...»
عوامل تولید این فیلم مستند 60 دقیقه‌ای عبارتند از: صبا ندایی (کارگردان)، مژگان صیادی (تهیه‌کننده و فیلمبردار)، بهادر فتاح‌طاری (تدوین)، عارف ندایی (صدابردار)، بهادر فتاح‌طاری و صبا ندایی (طراحی و ترکیب صداها)، محمود منفرد (طراح پوستر)
این فیلم روایتی از زندگی «مرتضی ندایی» تهیه‌کننده و مستندساز سینمای ایران است که در پنجاه سالگی دچار بیماری سرطان شد و عصر 18 فروردین 1394 درگذشت.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم‌‌ و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (20 فروردین‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite

بازگشت