89/09/20

با آغاز جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان «يونان»؛ فيلم انيميشن ايراني «شهرخاموش» در جشنواره «المپيا» روي پرده مي‌رود

فيلم انيميشن «شهرخاموش» به تهيه‌كنندگي «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» و كارگرداني «امير مهران»، در جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان «المپيا» يونان به نمايش در مي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، سيزدهمين جشنواره بين‌المللي «المپيا» از امروز (20 آذرماه 1389) در كشور يونان گشايش خواهد يافت تا به مدت يك هفته، 40 فيلم منتخب در بخش‌هاي مختلف داستاني بلند، كوتاه و انيميشن روي پرده برود.

بر پايه اين گزارش، فيلم انيميشن «شهر خاموش» ساخته «امير مهران» كه پيش از اين، در بسياري از جشنواره‌هاي جهاني حضور داشته، به‌عنوان نماينده سينماي انيميشن ايران در بخش مسابقه بين‌الملل جشنواره «المپيا» يونان به نمايش عمومي در خواهد آمد.

            گفتني است: فيلم مستند «شيرپوشان» ساخته «نرگس آبيار» نيز در شصت و سومين دوره جايزه بزرگ «گالا» كه هفته پيش، در كشور لهستان برپا گرديده نيز به‌عنوان يكي از 5 فيلم نامزد دريافت اين جايزه معتبر، معرفي شده بود. در اين دوره از جايزه بزرگ «گالا» لهستان، كارگردانان 52 فيلم از 31 كشور جهان، به رقابت با يكديگر پرداختند.

 

 

 

            روابط عمومي

مركز گسترش سينماي مستند و تجربي


بازگشت