1396-01-29

یک مستندساز سوژه «دروغ به سبک ایرانی» شد!

«دروغ به سبک ایرانی» نام موقت مستندی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدمحمدصادق جعفری است که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می‌شود.
وی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی پیرامون موضوع این فیلم اظهار کرد: مستند «دروغ به سبک ایرانی» با رویکرد شخصی فیلمساز، به مساله دروغ در جامعه ایرانی می‌پردازد.
جعفری درباره مراحل تولید این مستند نیز توضیح داد: هم اکنون در مرحله تحقیق و فیلمبرداری اولیه هستیم تا با کامل شدن اطلاعات، فاز اصلی فیلمبرداری را آغاز کنیم؛ البته از آن جایی که این مستند بر اساس فضای فیلمنامه‌ای که ترسیم کرده‌ایم تا حدی شخصی شده است، پروسه تولید آن دشواری‌های خاص خود را دارد!
این مستندساز خاطرنشان کرد: در این مستند شخصیتی محوری داریم که به دلایل دروغ‌هایی که به او گفته می‌شود، وارد ماجرایی شده و در نهایت این دروغ تاثیراتی بر زندگی او می‌گذارد. البته در این فیلم به دنبال روایت گزارشی نیستیم و به همین دلیل با استفاده از شخصیت محوری فیلم، داستان را روایت کرده و با او اتفاقات را دنبال می‌کنیم.
جعفری در پایان گفت: سوژه «دروغ به سبک ایرانی» دغدغه اصلی من است و از آن جایی که شخصیت محوری آن خودم هستم، ساخت این مستند دشواری‌هایی به دنبال دارد، اما تلاش می‌کنیم به زودی وارد مرحله جدی فیلمبرداری شویم و طی چهار ماه آینده فیلمبرداری را به پایان برسانیم تا آن را برای جشنواره سینماحقیقت آماده کنیم. فیلم براساس اتفاق‌های روز پیش می‌رود و نیاز به نامه‌نگاری‌هایی هست که طی این مدت انجام خواهد شد.
گفتنی است: مستند «دروغ به سبک ایرانی» به مدت زمان 70 دقیقه، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود.

بازگشت