1396-02-04

گزارشی از برپایی غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بازار فیلم جشنواره جهانی فجر نمایش مستند «سفر سهراب» در سینماتک پاریس

جمعی از مسئولان جشنواره‌های خارجی، خریداران و پخش‌کنندگان جهانی فیلم با حضور در غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بازار فیلم جشنواره فجر، در جریان تولیدات و برنامه‌‌های مختلف این مرکز قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عصر روز گذشته غرفه‌ی این «مرکز» در بازار فیلم جشنواره جهانی فجر میزبان نمایندگانی از جشنواره‌های ونیز ایتالیا (بخش هفته منتقدین)، لوکارنو سوئیس، پوسان کره‌جنوبی، مذهب امروز ایتالیا، مانهایم آلمان، بریس‌بین استرالیا، داکا بنگلادش و... بود؛ ضمن اینکه خریدارانی از کشورهای مختلف نیز با تولیدات جدید مرکز گسترش آشنا شدند.
انیس دوویکتور نویسنده فرانسوی و مدرس سینما هم با حضور در غرفه «مرکز» اعلام کرد که بدنبال بازبینی و موافقت ژان میشل فرودون (سردبیر سابق کایه‌دو سینما) فیلم مستند «سفر سهراب» ساخته امید عبدالهی در سینماتک پاریس به نمایش درمی‌آید. این فیلم مستندی درباره‌ی «سهراب شهید‌ثالث» فیلمساز صاحب سبک سینمای ایران است که در بخش Docs in Focus جشنواره جهانی فجر روی پرده رفت و در نوبت اکران گروه هنر و تجربه هم قرار دارد.
گادفری چشایر منتقد سرشناس آمریکایی نیز از دیگر میهمانان غرفه مرکز در بازار فیلم جشنواره فجر بود.
گفتنی است: در این غرفه ضمن عرضه تولیدات جدید مرکز، اطلاعات مربوط به شرکت در بخش مسابقه بین‌الملل یازدهمین جشنواره سینماحقیقت در اختیار میهمانان خارجی جشنواره فجر قرار می‌گیرد.

بازگشت