1396-02-19

«ژنرال‌های 13 ساله» به سینماحقیقت می‌آیند

فیلم مستند بلند «ژنرال‌های 13 ساله» ساخته مشترک محمد جعفری و آذر مهرابی با محوریت دیروز و امروز نوجوانان رزمنده‌ی دوران دفاع مقدس که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود، در مرحله راف کات قرار دارد تا با پشت سر گذاشتن آخرین مراحل فنی تولید، برای اولین نمایش عمومی تحویل دبیرخانه‌ی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شود.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلمبرداری این فیلم مستند در چند مرحله، از اوایل تابستان 95 در استان‌های خوزستان، لرستان، اصفهان، کرمان، یزد و البرز آغاز شد و در اواخر سال، در شهرک دفاع مقدس به پایان رسید و روی میز تدوین محمد جعفری رفت. مستند «ژنرال‌های 13 ساله» هم اینک در مرحله راف کات قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد.
مستند «ژنرال‌های 13 ساله» نگاهی دارد به نوجوانان رزمنده‌ی دیروز که گروهی از آنان با حضور در جبهه‌ها شهید شدند و عده‌ای دیگر که این روزها در میانسالی، روزگار می‌گذرانند.
گفتنی است که عوامل تولید این فیلم مستند 80 دقیقه‌ای عبارتند از: طرح، پژوهش، تدوین: محمد جعفری؛ کارگردانی: محمد جعفری و آذر مهرابی؛ تصویربردار: هادی امامی؛ صدابردار و مدیریت تولید: سلیم قاسمی؛ صداگذار: حمید قهرمانی، تهیه‌کننده: محمد جعفری؛ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
محمد جعفری از منتقدان و فیلمسازان باسابقه‌ی سینمای مستند ایران است که از هفته گذشته، فیلم مستند «کارنامه بنیاد کندی» را بر پرده‌ی سینماهای گروه هنر و تجربه دارد. این فیلم درباره‌ی یک آموزگار است که پس از 40 سال برای پیدا کردن شاگردان خود دست به سفر می‌زند.

بازگشت