1396-02-23

نمایش و نقد مستند «انحصار ورثه» در کانون فیلم سینماحقیقت

برنامه این هفته‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد فیلم مستند «انحصار ورثه» ساخته محمدعلی شعبانی اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 24 اردیبهشت 96 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور محمدعلی شعبانی، ناصر صفاریان و امید روحانی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
در خلاصه موضوع این فیلم مستند 72 دقیقه‌ای آمده است: «مرتضی آوینی که بود و چگونه تبدیل به بزرگترین برند فرهنگی انقلاب اسلامی شد؟»
عوامل تولید مستند «انحصار ورثه» به این شرح هستند: پژوهشگر، نویسنده، تدوینگر و کارگردان: محمدعلی شعبانی؛ مشاور پروژه: مرتضی شعبانی؛ تصویربرداران: مهدی آزادی و میثم ریاحی؛ صدابردار: عادل انیسی؛ صداگذار: احمد افشار؛ گوینده متن: ناصر طهماسب؛ مدیر تولید: مجید نیکبخت؛ مشاور هنری: داود کاظمی؛ عکاس: یوسف قاسمی؛ گرافیست: امیرحسین معظمی؛ تهیه‌کنندگان: محمدعلی شعبانی و حسین افشار
محمدعلی شعبانی متولد 1365 و فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما است. در کارنامه فیلمسازی او، ساخت مستندهای سمفونی استیضاح، ملی بدون کارت، صبحانه با طعم مرگ، ۱۰۸ سال تنهایی و... به چشم می‌خورد.
فیلم مستند «انحصار ورثه» برای اولین بار در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمد و در بخش جایزه شهید آوینی، برنده‌ی جایزه ویژه دبیر جشنواره شد؛ سپس بعنوان یکی از 11 اثر مستند منتخب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، در این رویداد ملـــی به نمایش درآمد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (24 اردیبهشت‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite

بازگشت