1396-04-03

نمایش و نقد مستند «آهستگی» در کانون فیلم سینماحقیقت

برنامه این هفته‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد فیلم مستند «آهستگی» ساخته «یاسر خیر» اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 4 تیر 96 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور یاسر خیر (کارگردان)، ناصر صفاریان و مازیار فکری‌ارشاد (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
در خلاصه موضوع مستند «آهستگی» آمده است: «تشخیص بیماری ام‌.اس برای رضا درانی، باعث ایجاد تنش در زندگی مشترکش با فرزانه نظری می‌شود. این تنش با ورود دیگر اعضای خانواده، به آهستگی به بحران تبدیل می‌شود. ماندن یا جدایی، آخرین انتخاب آن‌ها پس از بیست‌و‌شش سال زندگی مشترک است.»
عوامل تولید این فیلم عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: یاسر خیر، مدیر فیلم‌برداری: بهروز بادروج، تدوین‌گر: اسماعیل منصف، مدیر صدابرداری و طراح صدا: حسن شبانکاره، آهنگساز: پژمان خلیلی، طراح تیتراژ و پوستر: علی باقری
سال گذشته مستند 83 دقیقه‌ای «آهستگی» برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی مستند از جشنواره فیلم فجر شد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم مستند «آهستگی» و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (4 تیر‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite

بازگشت