1396-04-11

اکران دو مستند از تولیدات مرکز گسترش در کانادا

« مستند برد برد » و« انتهای خیابان پاستور» در دانشگاه مک‌گیل (مونترال کانادا) نمایش داده خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ،این دورهمی میزبان آثار مستندسازانی چون محسن خان‌جهانی،مهدی گنجی،ارسلان براهنی و سیف‌الله صمدیان خواهد بود.
طبق اعلام برگزارکنندگان از اهداف نمایش مستندهای این کارگردان‌ها که با همکاری و پیگیری رسانه «هدهد» کانادا انجام می‌شود، «نمایش چهره‌ای واقعی‌تراز ایران با پرهیز از سیاه‌نمایی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی است.»
برنامه اکران فیلم‌های مستند این دورهمی چنین است:
پنجم ژوئیه: هفتاد و شش دقیقه و پانزده ثانیه با کیارستمی (کارگردان سیف‌الله صمدیان) نکوداشت عباس کیارستمی در سالگرد درگذشت این هنرمند سرشناس؛
۱۱ ژوئیه: انتهای خیابان پاستور (جعفر محمدی و محسن خان‌جهانی)
۲۶ ژوئیه:من می‌خوام شاه بشم (مهدی گنجی)
۱۷ اوت:سه‌گانه در غربت (ارسلان براهنی)
۲۴ اوت: مستند بردبرد (محسن خان‌جهانی)
برنامه فعلی، توسط رسانه هدهد کانادا با شش فیلم کار خود را آغاز کرده که فیلم ششم یعنی «کلاه شیشه‌ای» در ماه سپتامبر به نمایش در خواهد آمد، محمد راد مدیرمسئول این رسانه در این باره می‌گوید: با وجود امکانات کم و همراهی نکردن برخی موسسات در مونترال، تصمیم گرفتیم با همین امکانات موجود، برگزاری این دورهمی آغاز شود. امید آن می‌رود این دورهمیِ در آینده در ابعادی بزرگتر و با نام جشنواره برگزار شود.
دکتر فرشید سادات‌شریفی، محقق حیطه «معنای زندگی در ادبیات و سینما»، دکتر امیر گنجوی مدیر مرکز فرهنگی فونیکس و نیز ارسلان براهنی و محسن خان‌جهانی کارگردان دیگر فیلم‌های مستند این مجموعه، از حامیان این برنامه هستند که با پی‌گیری‌های خود، انجام آن را ممکن کردند.
همچنین رسانه هدهد درباره‌ی نمایش فیلم‌ها اعلام کرد که ورود برای تمامی افراد فارسی زبان و یا علاقهمند به یادگیری زبان فارسی و همچنین علاقه‌مندان به سینمای ایران و ایران آزاد و رایگان است.
این رسانه که پیش از این سوابق همکاری های مشترکی با مراکز فرهنگی را در ارتباط با اکران فیلم‌های ایرانی نظیر \"من\"، \"متولد ۶۵\"، \"سیانور\"، \"برادرم خسرو\" و \"آباجان\" در مونترال کانادا داشته است ، رسانه‌ای مستقل و غیرانتفاعی در کانادا و عضو رسمی سازمان ژورنالیستهای حرفه‌ای استان کبک می‌باشد و گفته می‌شود، علاوه بر فعالیت‌های حرفه‌ای رسانه‌ای در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری برای معرفی جامعه ایرانی و فارسی زبان در کانادا نیز فعال است.
بازگشت