1396-04-21

محمدعلی طالبی مستند «روز دستفروش» را می‌سازد

محمدعلی طالبی با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستندی درباره زندگی یک دختر دستفروش می‌سازد.
طالبی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: «روز دستفروش» پیرامون دختری است که در یکی از میدان‌های شهر، گل‌های مصنوعی درست می‌کند و می‌فروشد. این دختر به وسیله این کار، زندگی خود و خانواده‌اش را تامین می‌کند.
وی ادامه داد: حدود چهار ماه است که با این سوژه آشنا شده‌ام و قرارداد ساخت آن را با مرکز گسترش امضا کردم. فیلمبرداری هم از دو هفته پیش آغاز شده و طبق قرارداد این مستند آبان‌ماه آماده نمایش می‌شود.
این فیلمساز با اشاره به خط داستانی مستند «روز دستفروش» تصریح کرد: همان طور که هر فیلمسازی نگاه خاص خود را به موضوع دارد و با این نوع نگاه به سوژه مورد نظر می‌پردازد، این مستند 80 دقیقه‌ای هم حاصل نگاه من به این موضوع است. این نوع نگاه در اجرا مشخص می‌شود و خیلی نمی‌توان درباره آن حرف زد.
طالبی در پایان گفت: این روزها مشغول فیلمبرداری هستیم و تلاش داریم این فیلم را به یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت برسانیم.
عوامل تولید مستند بلند «روز دستفروش» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: محمدعلی طالبی، مدیر فیلمبرداری: آرش خزاعی، صدابردار: حبیب محمدی، مدیر تولید: لعیا پالیزبان، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
گفتنی است که محمدعلی طالبی با آخرین فیلم مستند خود «ننه حسن» موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل هشتمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده بود.

بازگشت