1396-04-24

پرویز تناولی به سینماحقیقت می‌آید

فیلم مستند «نقطه و شیر» ساخته «سروناز علم‌بیگی» که مستندی درباره‌ی «پرویز تناولی» نقاش و مجسمه‌ساز مشهور ایرانی است، متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم به مدت زمان 28 دقیقه، در سال 1396 ساخته شده و برای اولین نمایش عمومی به دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ارائه شده است.
در خلاصه موضوع «نقطه و شیر» آمده است: این فیلم مستند- انیمیشن در هشتاد سالگی استاد مجسمه‌سازی ایران «پرویز تناولی» ساخته شده و چهار وجه هنری او (مجسمه‌سازی، نقاشی، نویسندگی و مجموعه‌داری) را در‌بر‌می‌گیرد. «نقطه و شیر» سفری است به دل و اندیشه پرویز تناولی که نه با گفتگو، بلکه با استفاده از آرشیوهای شخصی، احساسات و نگاه هنری این هنرمند را نمایش می‌دهد.
عوامل تولید این فیلم عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: سروناز علم‌بیگی، تصویربرداران: محمدرضا جهان‌پناه- علی شیلاندری، تدوینگر: فرحناز شریفی، صداگذار: انسیه ملکی، نویسنده و گوینده متن: پرویز تناولی، دستیار کارگردان: نسیم میرزایی، عکاس: حمیرا یاسری، تهیه‌کننده: گالری ۱۰
استاد پرویز تناولی متولد سوم فروردین 1316 در تهران (80 ساله)، از مشهورترین مجسمه‌سازان ایران است که مجموعه مجسمه‌های «هیچ»، «دست‌ها»، «قفل و قفس» و «شاعر»، در زمره‌ی معروف‌ترین آثار وی هستند.
سروناز علم‌بیگی نیز متولد سال 1356 در تهران و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی است. تومارولند و اتاق دوم از دیگر آثاری است که توسط وی کارگردانی شده است.

بازگشت