1396-05-11

مسئولان مرکز گسترش در مراسم یادبود وحید نصیریان در تبریز شرکت کردند

مدیرعامل، قائم مقام و مدیرروابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با حضور در شهر تبریز در مراسم یادبود وحید نصیریان هنرمند فقید سینمای انیمیشن ایران شرکت کردند.
ه گزارش پایگاه خبری تحلیلی \"سینماتجربی\"، در این مراسم که عصر روز گذشته -سه شنبه ۱۰ مرداد ۹۶- در مسجد امام رضا (ع) تبریز برگزار شد، آقایان سید محمد مهدی طباطبایی نژاد، مرتضی رزاق کریمی و شهنام صفاجو به نمایندگی از مرکز گسترش در این مراسم حضور داشتند و با خانواده مرحوم نصیریان اظهار همدردی کردند.
دکتر محمد محمدپور؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، روانبخش صادقی؛ رئیس آسیفا و عضو هیات مدیره خانه سینما، بهرام عظیمی؛ کارگردان سینما، سعادتعلی سعیدپور؛ مستندساز و جمعی دیگر از مسوولان محلی، هنرمندان و دوستداران سینما در تبریز نیز در این مراسم حضور داشتند.
این گروه سپس همراه با خانواده مرحوم نصیریان، با حضور بر سر مزار وی در قطعه هنرمندان آرامستان وادی رحمت تبریز نسبت به روح این هنرمند فقید ادای احترام کردند.
وحید نصیریان پنجشنبه ۵ مرداد ماه بر اثر سکته قلبی در ۴۶ سالگی درگذشت. او فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای تبریز در سال ۱۳۶۸ بود که سال‌ها در عرصه‌ی نقاشی، فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی انیمیشن فعالیت می‌کرد. او در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی، گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور، تصویرسازی ۱۲ عنوان کتاب برای نوجوانان از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نیز فعالیت داشت.
«سه قطره خون»، «بت ابدی»، «ضد نور»، «حفره»، «جای دیگر» و نویسندگی و کارگردانی انیمیشن بلند سینمایی «قلب سیمرغ» در کارنامه کاری انیمیشن سازی این هنرمند ثبت شده است.
او علاوه بر جوایز داخلی و خارجی، سابقه داوری در بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی فیلم و انیمیشن را در کارنامه هنری‌ خود داشت.
بازگشت