1396-05-21

نمایش سه فیلم انیمیشن «مرکز گسترش» در جشنواره کوُزوو

سه فیلم انیمیشن «سوزنبان»، «درخت پرتقالی» و «شایعه» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در جشنواره انیمیشن «کوُزوو» روی پرده می‌روند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هشتمین دوره جشنواره انیمیشن Anibar طی روزهای 23 تا 29 مردادماه 96 در شهر «پژا» کشور کوُزوو برگزار می‌شود و فیلم‌های انیمیشن «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان، «درخت پرتقالی» ساخته امیرهوشنگ معین و «شایعه» کار لیلا نوروزی، در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کوتاه جشنواره روی پرده می‌روند.
در این بخش، فیلم‌های منتخب انیمیشن کشورهای روسیه، فرانسه، آلمان، کرواسی، دانمارک، سوئیس، هلند، جمهوری چک و... به نمایش درمی‌آیند.
گفتنی است: انیمیشن «سوزنبان» درباره‌ی سوزنبان پیری است که سال‌ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است تا اینکه متوجه می‌شود این زن در تخیل اوست. «درخت پرتقالی» هم درباره‌ی دختر بچه‌ای است که درون پرتقال زندگی کرده و برای احیای درخت، به شهری بالای ابرها سفر می‌کند. «شایعه» نیز به روایت داستان زنی می‌پردازد که با دیدن صحنه‌ای دچار سوءتفاهم شده و شایعه‎ای را به وجود می‌آورد که این شایعه رفته‌رفته تبدیل به یک هیولا می‌شود و کل جهان را در برمی‎گیرد!

بازگشت