1396-05-21

نمایش و نقد «کوپریتو» و «جمعه قالی» در کانون فیلم سینماحقیقت

برنامه این هفته‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد دو فیلم مستند «کوپریتو» ساخته «مهران فیروزبخت» و «جمعه قالی» به کارگردانی «مهدی اسدی» اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این دو فیلم مستند از ساعت 17 عصر روز یکشنبه 22 مردادماه 96 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور مهران فیروزبخت و مهدی اسدی (کارگردانان)، ناصر صفاریان و رضا صائمی (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
مستند 37 دقیقه‌ای «کوپریتو» نگاهی به فراموش شده‌ای به نام کبریت و وقایع پیرامون آن در ایران دارد.
در خلاصه موضوع مستند 20 دقیقه‌ای «جمعه قالی» هم آمده است: هر ساله در دومین جمعه پاییز، مراسمی آیینی در مشهد اردهال برگزار می‌شود که ریشه در باورهای کهن اسطوره ای دارد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17 عصر یکشنبه (22 مردادماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite

بازگشت