1396-05-23

مستند معروف‌ترین قاضی جنایی ایران متقاضی حضور در جشنواره سینماحقیقت شد

مستند «قاضی و مرگ» به کارگردانی «حسن خادمی» که به زندگی یکی از معروف‌ترین قضات جنایی ایران می‌پردازد، متقاضی حضور در یازدهمین جشنواره سینماحقیقت شد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم پرتره‌ای از «نورالله عزیزمحمدی» قاضی کارکشته‌ی دادگاه‌های کیفری است که قضاوت پرونده‌های مهمی چون قاتل سریالی زنان در کرج، جنایت سعادت‌آباد، پل مدیریت و... را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.
مستند «قاضی و مرگ» به جایگاه مرگ در زندگی قاضی عزیزمحمدی نیز می‌پردازد؛ چرا که مرگ بخش لاینفک زندگی روزانه او بوده است. در پایان فیلم و در دوره بازنشستگی عزیزمحمدی، وی بار دیگر در مقابل مرگ یا زندگی یک فرد قرار می‌گیرد، در شرایطی که دیگر بر مسند قضاوت قرار ندارد...
حسن خادمی پیش از این، مستند «رپ‌خوانی در تهران» را کارگردانی کرده بود که با این فیلم در بیش از 20 جشنواره بین‌المللی از جمله لایپزیگ آلمان، کپنهاک دانمارک، زاگرب کرواسی و شیکاگو آمریکا حضور یافت.
گفتنی است که عوامل تولید مستند «قاضی و مرگ» عبارتند از: کارگردان: حسن خادمی، پژوهشگر: ریحانه دهقان، تصویربرداران: عارف نامور، علیرضا سلطانی، محمد ورزنده، صدابردار: عادل معشوری، صداگذار: مهرشاد ملکوتی، تدوینگر: شهروز توکل، آهنگساز: میرمهدی قاسمی، مدیر تولید: مهران کرمی، تهیه‌کنندگان: حسن خادمی و مهدی کوهیان

بازگشت