1396-06-07

«آدم خانگی» در لیست 15 فیلم انیمیشن برتر جشنواره «کانتربری» قرار گرفت

فیلم انیمیشن «آدم خانگی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «مرضیه ابرار پایدار» در لیست 15 فیلم کوتاه انیمیشن برتر جشنواره کانتربری Canterbury انگلیس قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کانتربری» Canterbury طی روزهای 7 تا 8 مهرماه 96 در انگلستان برگزار می‌شود و انیمیشن «آدم خانگی» که به لیست 15 فیلم کوتاه انیمیشن برتر این جشنواره راه یافته، روز 8 مهرماه به نمایش عمومی درآمده و توسط هیات داوران برای کسب عنوان بهترین فیلم انیمیشن جشنواره داوری می‌شود.
در جشنواره «کانتربری» که یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی جنوب انگلیس است، فیلم‌های منتخب قبل از نمایش برای دریافت جایزه کاندید می‌شوند. «آدم خانگی» هم نامزد بهترین فیلم در بخش انیمیشن کوتاه این جشنواره شده است.
گفتنی است: «آدم خانگی» داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند...
این فیلم انیمیشن اوایل ماه مرداد در جشنواره بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول SICAF به نمایش درآمد و بزودی در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های بسیار کوتاه «سئول» کره‌جنوبی که طی روزهای 20 تا 26 شهریورماه برگزار می‌شود هم روی پرده می‌رود. «آدم خانگی» نامزد دریافت جایزه از دهمین جشنواره جهانی فیلم محیط زیستی «کوالالامپور» مالزی نیز شده است. این جشنواره در روزهای ۲۳ تا ۲۹ اکتبر 2017 برگزار می‌شود.

بازگشت